Pieredze ar aizdegunes mandeļu (adenoīdu) operāciju

Gribēju padalīties ar savu pieredzi – kā mums ar bērnu gāja ar aizdeguna mandeļu izņemšanu.

Sākumā – kas tās aizdeguna mandeles ir un kāpēc tās varētu būt jāņem ārā:

Bērniem aizdegunē atrodas adenoīdi. Ja adenoīdi ir palielināti, tie nosprosto dzirdes kanālu un aiz-degunes atveri, kā rezultātā ir traucēta vidusauss ventilācija – gaisa apmaiņa starp vidusauss dobumu un aizdeguni vairs nenotiek. Tur uzkrājas šķidrums, kas bērnam traucē dzirdēt, papildus tam bērns elpo caur muti, bieži slimo ar iesnām.

Kā tās mandeles izskatās.

Kā to atklājām? Es pats esot pie LORa redzēju kā šī pārbauda dzirdi vienai tantiņai un atcerējos, ka bērns pēdējā laikā bieži pārprasa – kas? Ko Tu teici? – nedzird to ko sakām. Vakarā pārbaudīju – čukstus pajautājām – vai gribi konfekti? – un bērns nedzird. Mums ar sievu šoks – bērnam slikta dzirde, ko nu lai dara.

Ģimenes ārste mūs nomierināja – teica, ka tas viss ir ārstējams, izrakstīja nosūtījumu uz Bērnu dzirdes centru Šmerlī. Tur superīgā daktere Kušķe bērnu pārbaudīja, ar viņu aprunājās, izstāstīja man, ka pie vainas ir mandeles un viņa iesaka tās izņemt.

Ja atstāj, tad bērnam var rasties problēmas ar dzirdi un attiecīgi arī attīstību. Teica, ka operāciju taisa Bērnu slimnīcā. Tik jauku dakteri es savā mūžā redzēju pirmo reizi – tiešām patīkamas sajūtas.

Tālāk devāmies pie ģimenes ārstes, lai nosūta uz Bērnu slimnīcu. Ārste nosūtīja pie Sokolova (tā paša kurš šeit minēts – http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/balss/article.php?id=337150 ). Pēc pieraksta noteiktajā dienā bijām klāt, dakteris mūs pieņēma, ar dēlu normāli aprunājās, visu apskatīja un tad nošokēja:

 • Punkts 1 – rinda uz operāciju – līdz novembrim (tas bija marta sākumā)
 • Punkts 2 – uz manu jautājumu par maksas operāciju – cena – 400 Ls.

Nu neko, ja 400 Ls, tad 400 Ls, jo arī šis dakteris teica, ka dzirdes problēmas bērna attīstību var aizkavēt, jo 3-4 gadu vecumā bērns ~60-80% info uzņem ar ausīm un intensīvi mācās, savukārt līdz novembrim gaidīt negribējās nu ļoti ļoti.

Iedeva mums papīru, kādas analīzes jātaisa un teica, lai zvanot, ja izlemjam maksas operāciju taisīt – tad nedēļas laikā varot sarunāt, kad taisa.

Nu ko, es jau nebūtu es, ja nemeklētu alternatīvas – kaut kā www.calis.lv atradu, ka ir viena Bērnu Dzirdes centra ārste Gžibovska (jā, jā tā paša centra ārste uz kuru jau bijām), kura arī pati taisa tās operācijas Ādažos. Nu ko dabūjām to rokā un sarunājām atkal konsultāciju.

Pēc konsultācijas viņa nozīmēja analīzes, kad analīzes gatavas, tad runājam operācijas laiku. Uztaisījām analīzes (t.sk. asinis no vēnas – pirmo reizi kāds dakteris bērnam sāpes nodarīja. J). Sarunājām datumu – pagājušo trešdienu, bet bērns apslima.

Un vēl gribēju pateikt – visu šo apmeklējumu laikā bērnam nebija bail no ārstiem, viņš pats ar viņiem runājās un stāstīja kas viņam kaiš un dakteri labprāt arī viņam jautāja. Patiesībā, man mazliet besī Tvneta kampaņa pret ārstiem – jo esmu pārliecināts, ka 90% no ārsta attieksmes veido pats pacients.

Paralēli tam visam, mans tēvs mūs gribēja pierunāt uz konsultāciju pie homeopāta LORa – tēvs uzskata, ka cilvēkam nekas nav jāgriež ārā. J Vizīte pie tā speciālista – 60 Ls un rinda divi mēneši…

Nu un nobeigumā – šodien mums to operāciju uztaisīja. Gribēju tikai padalīties savos iespaidos:

Tas viss notika Ādažu privātklīnikā, maksa 190 Ls. Par šo maksu saņēmām:

 • Individuālu servisu – viss personāls strādāja mums
 • Perfektu un iejūtīgu attieksmi
 • Visu mums izstāstīja un izskaidroja
 • Atsevišķu palātu mums trim (sievai, bērnam un man) kamēr gaidījām sagatavošanos operācijai un pēc operācijas narkozi izgulējām
 • Operāciju ar pilno narkozi
 • Konsultācijas, visu izskaidrošanu

Serviss un attieksme bija fantastiska – bija arī pārliecība, ka dakteri zina ko dara un kā. Nu gluži kā Hausa filmās. J

Tagad bērns čuč – atpūšas pēc visa šī pasākuma. Grūtākais bija tas, ka viņam mājupceļā dikti gribējās ēst – galu galā visu dienu nebija ēdis. J

Nu tā dikti haotiski, bet galvenos iespaidus aprakstīju, kamēr vēl svaigā atmiņā.

Ja kādi jautājumi, jautājiet.

Upd. – šeit ir vērtīga informācija šajā visā sakarā: cāļa konferences – pieredze.


 1. Egucis

  Paldies par pieredzes sniegshanu. manam puikam tas pats, taapeec man tikai 1 jautaajums – kaa tagad ir ar beerna veseliibu? iesnas ? tekosh deguns mazinaajies?

  • Salīdzinot ar to, kā bija pirms gada – bērns iziet ārā, ienāk iekšā, atkal 3 dienas iesnas, deguns tek, tagad ir ideāli.
   Protams, no iesnām nav pasargāts, bet salīdzinot ar to, kā bija pirms tam – starpība ir ievērojama.

   • Labdien! Man ir liels prieks, ka varēju izlasīt Jūsu pieredzi šajā situācijā, jo mums pēc divām nedēļam veiks tieši so operaciju, mes, vecaki jau esam par so operaciju, jo dot visu laiku zales ar ceribu, ka vel kas mainisies ir diezgan bezjedzigi, jo konstateju pati novembri, divus menesus lietojam homeopatisko lidzekli, Nasorex un sirupu, bet pat ne % nekas nepalika labak, lidz ar to, ar dakteri nolemam veikt so operaciju, jo tas tacu kave berna runu un, ka jau minejat – gul ar muti vala, biezi slimo ar iesnam, pat klepu, par kuru nav saprasanas no kurienes vins uzrodas. Par operaciju man ir skaidrs, tacu pec tam, kad viss ir sakartojies, ka ir ar udens peldem pec atveselosanas, ejot jura vai baseina ir jalieto ausis vatite? Vai viss pilniba sadzist un pat nevar pateikt, ka bja operacija? Paldies, Jums jau ieprieks!

   • Sveiki!

    Nu jau puikam ir 6 gadi un nekādas pēdas ne no operācijas, ne palielinātajām mandelēm nav manāmas.
    Vasarā dzīvojas pa baseinu, peldas, skrien – nekādu problēmu.
    Nav arī vairs iesnas katru reizi pēc iziešanas ārā – palicis noturīgāks pret iesnām un saaukstēšanos.

  • Elgita

   Nu,puikam par laimi iesnas šobrīd nav!Kā jau vasarā!Vairāk sūdzību!Tikai esmu šokā par ārstu darbu!Tagad pat nespēju iedomāties,ko lai daru tālāk…

 2. Elgita

  Sveiki!Man puikam atkal tāda vaina bij!Visu ziemu puņķojās!Beigās nolēmu ģim.ārstam pajautāt nosūtījumu pie LOR.
  Pierakstījos pie ārsta!Kad aizgājām,daktere viņu pārbaudīja un teica,ka viņam ir palielināts aizdeguna dziedzeris.Teica,ka jātaisa operācija!Tālāk mūs nosūtīja un bērnu slimnīcu Vienības gatvē pie LOR.Aizvedu bērnu un daktere pateica,ka bērnam viss kārtībā!Bet vienīgais ir tas,ka man bērns slikti runā un arī nepareizi to dara!
  Es tagad nezinu,kā man rīkoties?Viens ārsts saka,ka bērnu vajag operēt,bet otrs apgalvo,ka viss ir kārtībā!Varbūt iet vēl kāda cita speciālista LOR?

  • Noteikti iesaku aiziet pie Bērnu dzirdes centra ārstiem. Gan Sandra Kušķe, gan Inese Gžibovska ļoti atsaucīgas un mūsu dēlam palīdzēja saprast, kas par vainu.
   Vienības gatvē nepatika attieksme un cena operācijai – daktere Gžibovska taisīja 2x lētāk privātā klīnikā – kvalitāte bija ļoti laba.
   Mūsējam bija jau tā, ka viņš dēļ iesnām elpoja caur muti – visu laiku mutīte vaļā. 🙂 Tagad puikam viss OK – viss pareizi.

 3. Kristīne

  Gribēju jums Uldi pateikt lielu paldies par šo rakstu.
  Manam dēliņam ir tieši tāda pati problēma. Vienības gatvē mums rindu operācijai piedāvāja tikai uz janvāra mēnesi, bijām šokā. Pilnīgi netīšām ieraudzīju jūsu rakstu. To izlasot, pierakstījāmies pie Dr.Ineses Gžibovskas Bēnu dzirdes centrā. Rezultātā, nākošo trešdien mums ir paredzēta operācija:)

  Mīļš paldies, ka dalījāties savā pieredzē!:)

 4. Anda

  Paldies Uldi par izsmeļošo izklāstu!
  Šodiem=n uzzināju, ka manai 3 gadus vecai meitiņai arī ir adenoīdi un daktere nosūta uz operāciju… Tagad gribu tikt skaidrībā – veikt vai ne, ja veikt, tad kur, cik tas maksā un vai ir vērts operēt….
  Būtu ļoti pateicīga, ja Jūs padalītos savā pieredzē par to – kā tagad dēliņam iet? Vai tas atrisināja veselības problēmas?
  Vai neviens jūs nemeģināja atrunāt no operācijas veikšanas< Jo esot iespēja arī ārstēties ar medikamentiem…
  Jau iepriekš liels paldies par atbildi!

  Anda

  • Bērnam iet lieliski – ar iesnām vairs neslimo, dzird lieliski, ausis nesāp.
   Atrunāt mūs mēģināja bērna vectētiņš – ieteica vērsties pie homeopāta, bet tur jāgaida bija mēnesis rindā un vizīte 50ls…

 5. Mila

  Labdnie! Sakiet, a cik ilgi bērns atradijās operblokā operācijas laikā?

 6. Ince

  Man savukārt bērns ļoti reti slimo, nav iesnu problēmas, bet tās mandeles traucē dzirdi (tas pats – ko? ), izrunu (ja nedzird visas skaņas, tad arī izrunā kā dzird – nepareizi), elpošana caur muti ir radījusi nepareizu zobu sakodienu. Dzirdes centrs pēc operācijas mums iesaka ortodenta apmeklējumu un logopēdu. Šodien pieteicāmies BKUS uz operāciju – jau pēc diviem mēnešiem. Esmu dzirdējusi ka vislabāk to veikt ziemā. Laikam, lai nav karsts un nerada problēmas ar pēcoperācijas asiņošanu, sadzīšanu. Mājās arī ir gaisa attīrītājs bērnu istabā, nezinu cik jutīgs pēc tam būs deguntiņš, ja nav mandeles, kas attīra ieelpoto gaisu.Nu gaidīsim…
  P.S. esmu pārliecināta, ka šī operācija ir nepieciešama, ja ir problēmas, jo pieaugot, tas var sagādāt vēl lielākas problēmas. Kā piemērs – bērna tēvs. Gulēšana un elpošana caur muti, krākšana, regulāras problēmas ar vidusauss iekaisumu…

 7. Lolita

  Ja ārsti saka, ka jāgriež, tad nevilcinieties, līdz 7 gadu vecumam tas ir jāizdara. Ja griež vēlāk, bērns var tā arī neiemācīties aiztaisīt muti -būs reāli vizuāls defekts, nerunāsim par pareizu gaisa padevi organismam:) ja vēl vēlāk izdomāsiet-ārsti var arī vairs neoperēt, jo tie adenoīdi ieauguši un nav vairs operējami. Un galvenais-pēc operācijas vismaz 2 nedēļas lolojiet bērnu kā jēlu olu, sargājiet no infekcijām u.c.saslimšanām, jo no tā atkarīgs operācijas rezultāts.

 8. Man tagad ir 34 gadi,kad bija 2 gadiņi,tad izoperēja aizdeguna mandeles.Man parādījās vidusauss iekaisums,rezultātā ar kreiso ausi slikti sāku dzirdēt.Rīgā bērnu slimnīcā,pateica,ka man ir 2. pakāpes vājdzirdība ar kreiso ausi.šogad aizgāju pie lor man ar abām ausīm jau ir vidēji smaga abpusēja vājdzirdība trešā pakāpe.nu jau nedzirdu ar abām ausīm.iesniedzu grupu,nu gaidu atbildi:(pieredzes ir dažādas,diemžel….
Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s%d bloggers like this: